Trzycierz - samochód osobowy wypał z drogi

Kobieta kierująca VW Lupo swoją jazdę zakończyła w przydrożnym rowie.

15 października o godzinie 20:04, nasz zastęp został zadysponowany do zdarzenia drogowego, które miało miejsce w miejscowości Trzycierz.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się że samochód osobowy znajduję się w przydrożnym rowie na dachu. Samochodem podróżowała jedna osoba, która przed przybyciem służb ratunkowych została wydostana z samochodu przez osoby postronne. Kobieta byłą przytomna, świadoma z widocznymi obrażeniami ciała.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej, pomocy w transporcie osoby do karetki. W samochodzie odłączono klemy akumulatora, oraz oświetlono teren.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję strażacy wrócili do swojej bazy.

Działania naszych strażaków trwały około 2,5 godziny.

W akcji udział brały:
- zastęp GBA JRG1 PSP Nowy Sącz