Jasienna – mężczyzna uderzony drzewem w lesie

W lesie w Jasiennej mężczyzna został uderzony spadającym drzewem - w ciężkim stanie trafił do szpitala.

W dniu 1 marca o godzinie 13:43, nasz zastęp został zadysponowany do zdarzenia, które miało miejsce w Jasiennej.

relacja psp-nowyacz.pl:

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w Jasiennej w lesie został uderzony mężczyzna w głowę konarem spadającym podczas obalenia drzewa. Dojazd samochodami pożarniczymi na miejsce zdarzenia był nie możliwy z powodu zalegającego śniegu oraz ukształtowania terenu w lesie. Dotarcie ratowników  do poszkodowanego możliwe było jedynie na piechotę. W lesie pracowały dwie osoby w tym naczelnik OSP Jasienna. Zdarzenie miało miejsce około 800 m od drogi głównej.  Naczelnik OSP Jasienna po stwierdzeniu braku oddechu u osoby poszkodowanej przystąpił do udzielenia pomocy poprzez prowadzenie resuscytacji do momentu przywrócenia funkcji życiowych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu  pomocy w przełożeniu osoby poszkodowanej na nosze typu deska oraz  pomocy w transporcie osoby poszkodowanej z miejsca zdarzenia do Karetki Pogotowia Ratunkowego będącej przy drodze głównej  tj. około 800 m. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Na miejscu pozostał patrol Policji, który prowadził czynności  dochodzeniowe na miejscu zdarzenia.Działania strażaków trwały ponad półtorej godziny.

W akcji udział brały:
- zastęp GBA JRG1 PSP Nowy Sącz