Muszyna –VI Powiatowy Zlot MDP

W sobotę 30 czerwca Muszynę opanowały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, które przyjechały na VI Powiatowy Zlot. Rozpoczął się on w Amfiteatrze na Aleji Zdrojowej. Przy rejestracji wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, foldery o Muszynie, mapy z trasą oraz inne pamiątkowe gadżety. Po rozpoczęciu zlotu  wszystkie drużyny ruszyły na sześciokilometrową trasę,  podczas której można było podziwiać piękno Muszyny oraz zgłosić się w sześciu punktach kontrolnych. W pierwszym punkcie kontrolnym zlokalizowanym  koło kościoła był sprawdzian wiedzy o Muszynie, w drugim zlokalizowanym obok Dworu Starostów Muszyńskich  była prezentacja sprzętu i samochodu OSP Muszyna a także pytania z zasad bezpieczeństwa. W trzecim punkcie zlokalizowanym w drodze do Ogrodów  Sensorycznych był sprawdzian z musztry. W czwartym punkcie zlokalizowanym obok wieży widokowej był instruktaż oraz zajęcia praktyczne z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przy zejściu z ogrodów sensorycznych  była rywalizacja w rozwijaniu i zwijaniu węży pożarniczych na czas. W ostatnim szóstym punkcie była wizyta w magicznym ogrodzie bez zadań do wykonania. Po przejściu trasy wszyscy uczestnicy ponownie spotkali się w Amfiteatrze  gdzie na wszystkich czekał grill, napoje oraz lody. Zlot mógł się odbyć dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz Urzędu Miasta i Gminy w Muszynie. Wsparcia materialnego udzieliły firmy Konspol, Koral oraz Tymbark. Pogoda i dobre humory wszystkim uczestnikom dopisywały. W zlocie wzięło udział 67 drużyn i prawie 500 uczestników z OSP powiatu nowosądeckiego a także drużyny ze Słowacji. Kolejny już VII zlot MDP odbędzie się za rok.

źródło: www.psp-nowysacz.pl