Korzenna- pożar elewacji na Ośrodku Zdrowia

6 września około godziny 15.07 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu , OSP Korzenna oraz OSP Korzenna Centrum zadysponowane do działań w Korzennej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że miał miejsce  pożar przy elewacji budynku Ośrodka Zdrowia w Korzennej. Pożarem objęte były zgromadzone suche odpady roślinne przy ścianie budynku. Pożar występował  w miejscu przyłącza instalacji licznika gazowego do budynku. W wyniku oddziaływania termicznego doszło do wytopienia około  1 m2 styropianu elewacji budynku oraz oddziaływania termicznego i okopcenia rury przyłącza gazowego. Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu  miejsca pożaru oraz kierowaniu ruchem drogowym wahadłowo. Usunięto przy użyciu wideł odpady  roślinne od elewacji budynku. Ugaszono  tlące się pozostałości roślinne poprzez zadeptanie. Wycięto części elewacji w miejscu pożaru. Przeprowadzono  kontrolę przyłącza gazowego do budynku urządzeniem wielogazowym . Wyłączono  urządzenia gazowe w ośrodku zdrowia. Po wyłączeniu urządzeń gazowych zamknięty został dopływ gazu do budynku. Działania strażaków trwały godzinę.

tekst: www.psp-nowysacz.pl