Lipnica Wielka- zderzenie samochodu z traktorem

Groźnie wyglądający wypadek w Lipnicy Wielkiej - nikomu nic się nie stało.

14 września o godzinie 14:56, nasz zastęp został zadysponowany do zdarzenia drogowego, które miało miejsce w miejscowości Lipnica Wielka na drodze powiatowej Korzenna- Jasienna.

Relacja pspnowy-sacz.pl:

14 września około godziny 14.55 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Jasienna oraz OSP Korzenna zadysponowane zostały do działań w Lipnicy Wielkiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że  na drodze powiatowej Korzenna - Jasienna w miejscowości Lipnica Wielka doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym.  Samochód osobowy znajdował się w rowie poza drogą a ciągnik rolniczy zajmował pas drogi w kierunku Jasiennej.  Droga była  częściowo zablokowana  a ruch odbywał się wahadłowo.  Z ciągnika rolniczego na drogę nastąpił wyciek oleju silnikowego oraz płynu chłodniczego.  Samochodem osobowym podróżował kierowca oraz dwójka pasażerów w tym dziecko (7 lat) a ciągnikiem sam kierujący. Wszystkie osoby opuściły pojazdy  przed przybyciem jednostek straży Pożarnej. Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Nikt z osób biorących udział w zdarzeniu nie uskarżał się na żadne dolegliwości. W obydwu pojazdach odłączono zasilanie poprzez rozpięcie klem  akumulatorów, dodatkowo w samochodzie osobowym zakręcono zawór butli z LPG.Pojazdy zostały usunięte przez służby zewnętrzne a wyciekły podczas załadunku traktora olej usunięto dyspergentem. Działania strażaków trwały ponad cztery i pół godziny.