Wojnarowa - pożar garażu

20 września około godziny 15.32 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Korzenna oraz OSP Wojnarowa zadysponowane zostały do działań w Wojnarowej.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęty był budynek garażu typu "blaszak" wraz z wyposażeniem oraz częściowo sąsiadujący ścianami drewniany budynek garażu kryty blachą. W odległości kilku metrów od obiektów objętych pożarem znajdował się zagrożony budynek gospodarczy znacznych rozmiarów. Z drewnianego garażu przed przybyciem zastępu straży ewakuowany został ciągnik rolniczy i sprzęt warsztatowy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się garaże i ugaszeniu ich. Dokonano  częściowej rozbiórki uszkodzonych garaży. Ustalono, że w chwili pożaru w garażu przebywał 17-letni chłopak, który skarżył się na złe samopoczucie. Z relacji mieszkańców wynikało, że podjęli oni nieskuteczną próbę ugaszenia pożaru przy użyciu gaśnicy proszkowej. Kolejne działania polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy  poszkodowanemu. Dokonano dalszej rozbiórki spalonych elementów, sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej budynki nie stwierdzając oznak podwyższonej temperatury. Po przybyciu na miejsce pożaru karetki Pogotowia ratunkowego  przekazano jej załodze poszkodowanego. Poszkodowany został zabrany do szpitala. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały godzinę. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

fot, tekst - www.psp-nowysacz.pl