Lipnica Wielka - zderzenie dwóch samochodów

Groźny wypadek w Lipnicy Wielkiej - trzy osoby zostały poszkodowane.

28 marca o godzinie 6:58, nasz zastęp został zadysponowany do zdarzenia drogowego, które miało miejsce w miejscowości Lipnica Wielka.

"Dzisiaj o godzinie 6:51 nasza jednostka została zadysponowana do zdarzenia, które miało miejsce w Lipnicy Wielkiej na drodze powiatowej.
Na miejscu przed przybyciem służb ratunkowych pomocy poszkodowanym udzielało dwóch strażaków z jednostki OSP Lipnica Wielka, kierowca autobusu, pielęgniarka i postronne osoby, które najechały na wypadek.
W zdarzeniu udział wzięły dwa samochody, jeden znajdował się w pobliskim rowie, drugi na pasie ruchu a trzy osoby zostały zabrane do sz
pitala w tym pasażerka w zaawansowanej ciąży.
Droga na czas działań służb była całkowicie zablokowana, zorganizowano objazd przez przysiółek Zalesie i Ćwikówka.
Strażacy zabezpieczyli teren, odłączyli klemy akumulatora oraz po zakończonych działaniach przez policję jeden samochód za pomocą lin ściągnięto na pobocze, dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych."

źródło: OSP Lipnica Wielka

Działania naszego zastępu trwały około godziny czasu.

Siły i Środki:
- dwa zastępy GBA JRG1 PSP Nowy Sącz
- SLRRt JRG1  PSP Nowy Sącz (DOWÓDCA)
- zastęp GBA OSP Korzenna
- zastęp GBA OSP Lipnica Wielka