Korzenna - ewakuacja mężczyzny z dachu budynku

Bardzo groźne zdarzenie miało miejsce w naszej miejscowości - mężczyzna zasłabł na dachu.

2 kwietnia o godzinie 12:50, nasz zastęp został zadysponowany do zdarzenia, które miało miejsce w naszej miejscowości. Zgłoszenie z SKKM brzmiało, iż mężczyzna spadł z dachu.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, po rozpoznaniu, okazało się, że osoba znajduje się na krawędzi dachu, jest przytomna ale jest z nią utrudniony kontakt.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dotarcia do poszkodowanego i zaopatrzenie go w szelki połączone z liną,  które gwarantowały, że mężczyzna nie spadnie z dachu. Po dotarciu zastępów z JRG 1 została rozłożona drabina mechaniczna za pomocą której na desce ortopedycznej mężczyzna został ewakuowany z dachu i przekazany Pogotowiu Ratunkowemu.

Działania naszych strażaków trwały około godziny czasu.

Już po raz kolejny nasz samochód bojowy miał utrudniony wyjazd do akcji przez źle zaparkowane samochody. Kierowca musiał cofać do drogi głównej co wiąże się z wydłużeniem czasu dojazdu do zdarzenia.

Apelujemy do kierowców,którzy parkują na parkingu obok naszej remizy aby dwa razy zastanowili się czy ich pojazd nie blokuje wyjazdu samochodu strażackiego - może to do kogoś z Waszej rodziny strażacy właśnie nie mogą wyjechać ...?


Siły i Środki:
- zastęp GBA JRG1 PSP Nowy Sącz
- zastęp SD-37 JRG1 PSP Nowy Sącz
- zastęp GBA OSP Korzenna
- zastęp GBA OSP Korzenna Centrum
- Policja
- zespół Karetki Pogotowia Ratunkowego

 

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS