X spotkanie Zarządów na Słowacji


W sobotę, 21 września nasi strażacy gościli na Słowacji. Powodem wycieczki było dziesiąte już spotkanie zarządów OSP Korzenna oraz DHZ Nová Ľubovňa, naszej jednostki partnerskiej, z którą przyjaźnimy się od lat.

Spotkania odbywają się co roku, na zmianę w Polsce i na Słowacji i zawsze wiążą z różnego rodzaju atrakcjami. Tym razem druhowie mieli okazję zwiedzić Ekspozycję Militarną Michała Strenki w Starej Lubowli. Strażacy wysłuchali tam opowieści o II Wojnie Światowej i codziennym życiu żołnierzy. Mieli okazję zobaczyć zabytkowe bronie i maszyny wojenne, przejść okopami i zwiedzić bunkry, a także obejrzeć pojazdy wojskowe, które wciąż są sprawne i służą Słowakom na przykład w przypadku powodzi.

Po około godzinnym zwiedzaniu druhowie udali się do remizy DHZ Nová Ľubovňa na poczęstunek i spotkanie integracyjne. Prezesi jednostek wymienili się pamiątkowymi grawertonami. Naszym przyjaciołom ze Słowacji dziękujemy za tak miłe przyjęcie!

Zobacz zdjęcia!

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS