Lipnica Wielka- zderzenie dwóch samochodów

9 października około godziny 10.15 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Lipnica Wielka oraz OSP Korzenna zadysponowane zostały do działań w Lipnicy Wielkiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na łuku drogi doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Pojazdami podróżowali sami kierujący. Samochód MAN znajdował się na jezdni, natomiast VW Polo znajdowało się poza drogą poniżej jej poziomu. Obydwaj kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem zastępów straży. Kierujący VW Polo uskarżał się na dolegliwości. Drugi kierujący nie uskarża się na dolegliwości. Ruch był zablokowany na obydwu pasach. Nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. Dalsze działania polegały na odłączeniu zasilania w pojazdach. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia karetki Pogotowia ratunkowego, przekazano jej załodze  poszkodowanego. W trakcie prowadzonych działań drugi kierujący zgłosił ratownikom dolegliwości. Na miejsce dojechała druga karetka. Obydwaj poszkodowani zostali zabrani do szpitala. Na czas czynności Policji, OSP zabezpieczało miejsce zdarzenia. Po zakończeniu prac dochodzeniowych przystąpiono do usunięcia z jezdni pozostałości po kolizji oraz płynów eksploatacyjnych. Przy użyciu opryskiwacza oraz środka dokonano dyspersji a następnie sorbentem zebrano pozostałości płynów eksploatacyjnych. Pojazd MAN zjechał z jezdni.

fot, tekst: www.psp-nowysacz.pl

 

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS