Niecew - samochód osobowy wypadł z drogi

Samochód osobowy wypadł z drogi uderzył w przepust znajdujący się pod przystankiem i swoją jazdę zakończył w przydrożnym rowie - dwie osoby zabrane do szpitala.

2 listopada o godzinie 19:09, nasze zastępy zostały zadysponowane do zdarzenia które miało miejsce na prostym odcinku drogi powiatowej w miejscowości Niecew.

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się m.in. po cywilu strażacy z naszej jednostki, którzy na alarm właśnie jechali do remizy i najechali na zdarzenie. Osoby te wraz z osobami postronnymi zabezpieczyli miejsce zdarzenia , ustabilizowali pojazd, udzielili wsparcia psychicznego osobom poszkodowanym które znajdowały się w samochodzie (były one przytomne i świadome) oraz po przybyciu na miejsce karetki pogotowia wraz z Ratownikami Medycznymi ewakuowali jedną osobę za pomocą deski z samochodu.

Następnie będący już na miejscu strażacy z OSP Korzenna i OSP korzenna Centrum pomogli w transporcie poszkodowanego do karetki oraz ewakuowali drugiego poszkodowanego z pojazdu.

Działania strażaków polegały jeszcze na oświetleniu miejsca zdarzenia za pomocą agregatu prądotwórczego wraz z najaśnicami, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, w późniejszej fazie kierowaniu ruchem wahadłowo udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej drugiemu poszkodowanem, sorbcji rozlanych płynów eksploatacyjnych, pomocy w załadunku wraku samochodu na lawetę oraz posprzątaniu jezdni z pozostałości powypadkowych.

Warto dodać ku przestrodze że siła uderzenia była tak duża że z pojazdu wyrwało silnik który znajdował się około 30 metrów od pojazdu. Co mogło być przyczyną wypadku ...?  Chyba nie trzeba się dużo zastanawiać.

Na szczęście skończyło się bez ofiar śmiertelnych i na szczęście nikt nie przebywał w tym czasie na przystanku oraz nikt nie jechał z przeciwka.

Działania naszych zastępów trwały około 3,5 godziny.

Siły i Środki:
- dwa zastępy JRG1 PSP Nowy Sącz
- zastęp GBA OSP Korzenna
- zastęp GLM OSP Korzenna
- zastęp GBA OSP Korzenna Centrum
- dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego
- Policja

 

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS