Korzenna - pożar i wycinka drzewa

Drzewo które się paliło musiało zostać ścięte - trzy zastępy w akcji.

25 stycznia o godzinie 18:25, nasz zastęp został zadysponowany do palącego się drzewa. Zdarzenie to miało miejsce w Korzennej na pograniczu z miejscowością Trzycierz (na zajeździe).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy przystąpili do gaszenia palącego się drzewa i pożar został szybko ugaszony. Po kolejnym rozpoznaniu ustalono że konar nadpalonego drzewa oparł się koroną o drugie drzewo i tym samym stwarzał zagrożenie nad przejazdem drogowym do posesji. Dlatego też podjęto decyzję o ścięciu drzewa. Do tego potrzebna tyła zwyżka która przyjechała na miejsce zdarzenia z JRG 1.


Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się drzewo, oraz za pomocą pilarki motorowej i samochodu specjalistycznego  z wysięgnikiem ścięciu drzewa.

Działania naszego zastępu trwały około 3 godziny.

Siły i Środki:
- zastęp GBA JRG 1 PSP Nowy Sącz
- zastęp SH-40 JRG 1 PSP Nowy Sącz
- zastęp GBA KSRG OSP Korzenna
- Policja

Zobacz zdjęcia!

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS