Niecew - krowa wpadła do zbiornika

Krowa wpadła do zbiornika na szambo - na szczęście zbiornik był pusty.

28 lipca o godzinie 8:58, nasz zastęp został zadysponowany do miejscowości Niecew, gdzie w jednym z gospodarstw krowa wpadła do zbiornika przeznaczonego na szambo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, okazało się, że zwierzę znajduję się w betonowym zbiorniku i nie ma możliwości samodzielnie wyjść z niego. Jak się okazało zbiornik był pusty, ponieważ kilka dni temu był opróżniony.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu betonowej pokrywy w celu zrobienia dostępu do zwierzęcia, wyciągnięciu krowy za pomocą pasów oraz samochodu strażackiego z HDS oraz kierowaniu ruchem wahadłowo.

Działania strażaków trwały ponad godzinę czasu.

Siły i Środki:
- zastęp SLRRt JRG 1 PSP Nowy Sącz
- zastęp SCRt JRG1 PSP Nowy Sącz
- zastęp GBA KSRG OSP Korzenna
- zastęp GBA OSP Korzenna Centrum
- Policja
- Weterynarz

 

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS