Łyczana - pomoc gospodarzowi w odnalezieniu krowy


Do niecodziennej zdarzenia zostali zadysponowani nasi strażacy.

23 listopada o godzinie 16:55, nasz zastęp został zadysponowany do miejscowości Łyczana, gdzie jednemu z gospodarzy uciekła krowa
W poniedziałkowe popołudnie przed godziną siedemnastą oficer dyżurny sądeckiej straży pożarnej odebrał niecodzienne zgłoszenie. Mieszkaniec gminy Korzenna prosił o pomoc w poszukiwaniach spłoszonej krowy. We wskazane miejsce udali się strażacy z Korzennej, którzy niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania.

Po jakimś czasie strażakom udało się odnaleźć spłoszoną krowę, jednak nie zbliżali się do zwierzęcia, bo z informacji podanych przez właściciela, zwierzę jest dzikie i bardzo agresywne. Po chwili na miejsce przyjechał myśliwy razem z właścicielem zwierzęcia. Przejeżdżając przez rów, ich samochód zakopał się. Gdy kierowca próbował wyjechać z rowu, zwierzę - prawdopodobnie przestraszone odgłosem silnika - znów uciekło.

- Ze względu na duży teren, w poszukiwania zaangażowano także strażaków z Jasiennej – informuje Marian Marszałek, rzecznik prasowy sądeckiej straży pożarnej. Było już ciemno i poszukiwania były utrudnione, dlatego po godzinie dwudziestej zostały zakończone.

tekst: www.sadeczanin.info

Siły i środki:
- zastęp GLMRt KSRG OSP Korzenna
- zastęp GBA OSP Jasienna
- Policja

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS