"Nagroda" władz gminy za naszą 86 letnią służbę

Szanowny Panie Wójcie,

bardzo dziękujemy za zaproszenie na zebranie. Ubolewamy jednak, że dopiero teraz decyduje się Pan na spotkanie z nami i to nie w celu poprawy sytuacji naszej jednostki, a odebrania nam tego, co przez 86 lat zostało zbudowane i wypracowane (kawał dobrej historii OSP Korzenna). Jednocześnie informujemy Pana oraz pozostałe osoby, które miały uczestniczyć w zebraniu, że w zaistniałej sytuacji skierowania sprawy do sądu (pismo z dnia 18.01.2021, które otrzymaliśmy 20 stycznia) oraz obowiązujących obostrzeń sanitarnych, w trosce o zdrowie i życie uczestników planowanego spotkania, rezygnujemy z naszej obecności. Jako strażacy oraz mieszkańcy gminy nie będziemy ryzykować i narażać żadnych osób oraz Pana. Nie pozwolimy też, aby przy obostrzeniach, które nadal obowiązują, urząd musiał ponosić dodatkowe koszty, mogące wyniknąć po zorganizowaniu tegoż zebrania.

Mamy nadzieję, że w obecnej sytuacji Pan i pana współpracownicy zrozumiecie naszą troskę, bo jak Pan wie, jednostka OSP Korzenna posiada bardzo dużą liczbę członków i każdy z nas jest zainteresowany dalszymi losami jednostki. Jednocześnie informujemy, że w dalszym ciągu jesteśmy zainteresowani, chętni i gotowi na współpracę oraz spotkanie, ale może późniejszym terminie, kiedy zakończy się obecna sytuacja związana z epidemią.

strażacy OSP Korzenna

Jednocześnie chcieliśmy bardzo gorąco podziękować kochanym mieszkańcom, naszym sympatykom, sponsorom oraz przyjaciołom i ludziom dobrej woli, dla których losy i byt naszej jednostki nie są obojętne. Dziękujemy za wszelką pomoc i wsparcie, jakie okazujecie nam strażakom. Informujemy jednocześnie, że w Internecie nadal trwa zbiórka pieniędzy na ratowanie naszej jednostki OSP Korzenna. Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękujemy i prosimy o więcej. W obecnej sytuacji, gdy niestety zostaliśmy pozwani przez pana wójta do sądu, nie mamy innego wyjścia, niż walczyć o to, co kiedyś rozpoczęli nasi ojcowie – o godny byt oraz pełne bezpieczeństwo dla naszych mieszkańców.

Drodzy mieszkańcy Korzennej i całej gminy, mimo wszelkich trudności jako strażacy zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, abyście czuli się bezpieczni i mogli spać spokojnie. My nadal jesteśmy gotowi nieść Wam pomoc w każdej sytuacji.

wdzięczni strażacy OSP Korzenna

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS