Wielka woda na terenie naszej Gminy

Wielka woda na terenie naszej Gminy - kilkadziesiąt interwencji naszych strażaków.

W dniach 11-16 lipiec, praktycznie codziennie, nasze zastępy brały udział w akcjach związanych z usuwaniem skutków intensywnych opadów deszczu, które w te dni nawiedzały naszą gminę a w szczególności naszą miejscowość. Wielka woda spowodowała m. in. zalanie kilkudziesięciu budynków, zerwała kilka mostów, zniszczyła uprawy rolne oraz wtargnęła się do dolnego garażu w naszej remizie.

Działania naszych strażaków polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych budynków, przetykaniu przepustów, napełnianiu worków piaskiem, ewakuacja osób.

Warto dodać, że w akcję sprzątania włączyła się nasza Młodzieżowy Drużyna Pożarnicza.

Statystyki:

- ilość zdarzeń: 33 akcje
- samochody biorące udział w akcjach: GBA STAR, GBARt MAN
- ilość strażaków łącznie biorących udział w zdarzeniach: 40 strażaków
- szacunkowy czas pracy naszych strażaków: około 29 godzin.