Korzenna- zderzenie dwóch samochodów osobowych

Dwie osoby zostały ranne w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych w centrum Korzennej.

26 lipca o godzinie 17:06, nasz zastęp został zadysponowany do zdarzenia drogowego, które miało miejsce w centrum naszej miejscowości, nieopodal naszej remizy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, po rozpoznaniu, okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały łącznie trzy osoby, które znajdowały się poza pojazdami. Dwie z Nich z widocznymi obrażeniami głowy znajdowały się pod opieką osób postronnych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej, rozłączeniu klem akumulatorów w pojazdach oraz kierowaniu ruchem wahadłowo.

Działania naszego zastępu trwały około dwóch godzin.

Siły i środki:
- zastęp GBARt JRG1 PSP Nowy Sącz