Trzycierz - dachowanie samochodu osobowego

20 sierpnia o godzinie 10.10 nasz zastęp został zadysponowany do zdarzenia drogowego, które miało miejsce w miejscowości Trzycierz.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w zdarzeniu brał udział jeden samochód osobowy marki Skoda Fabia, którym podróżowały dwie osoby. Z nieustalonych do czasu zakończenia działań przyczyn kierujący samochodem otarł się o bariery ochronne, a następnie zjechał z drogi i dachował. Uczestnicy  zdarzenia opuścili swój pojazd o własnych siłach przed przybyciem zastępu straży. Poszkodowana została jedna osoba. Uszkodzony samochód znajdował się na kołach, poza drogą na łace. Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Rozłączono instalację elektryczną w uszkodzonym pojeździe. Dalsze działania polegały na kontynuowaniu zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz zakręceniu zaworu na butli z gazem propan-butan znajdującej się w bagażniku. Ruch  odbywał się wahadłowo ze względu na zajęciu jednego pasa jezdni przez pojazdy uczestniczące w działaniach. Osoba poszkodowana została przetransportowana do szpitala. Działania strażaków trwały prawie godzinę.

Działania naszego zastępu trwały około dwie godziny.

Siły i środki:
- zastęp GBARt JRG1 PSP Nowy Sącz