17,55 litra krwi polało się w naszej remizie

17,55 litrów krwi, zebrano podczas kolejnej Akcji Honorowego Oddawania Krwi im. Ks. Artura Babika.

19 września 2021 roku, po raz kolejny OSP Korzenna zorganizowała akcję oddawania krwi. Do remizy między godziną 9:00 a 14:00 przybyło 45 osób, które chciały podzielić się cennym darem – krwią. W ostatecznym rozrachunku krew oddało 39 śmiałków 6 osób z przyczyn zdrowotnych nie mogło tego uczynić).

Cieszy fakt, że do remizy w Korzennej za każdym razem obok stałych bywalców Krwiodawstwa pojawiają początkujący Krwiodawcy. Dzięki nim mamy nadzieję, że nigdy nie zabraknie krwi.

Jak zawsze, akcja odbywa się przy pomocy firm i zaangażowaniu wielu osób, którym należą się podziękowania. Podziękowania dla Księży oraz lokalnych mediów tj. dts24.pl oraz radio rdn.pl za nagłośnienie akcji. Dziękujemy firmie reklamowej ZAZA z Nowego Sącza za wydrukowanie plakatów. Dziękujemy panu Józefowi Nika z piekarni „Nika” w Nowym Sączu za poczęstunek a Panią Magdalenie oraz Agacie za przygotowanie obiadu dla personelu medycznego. Ogromnie podziękowania należą się naszemu Komendantowi Stanisławowi Wojtarowiczowi, który rok rocznie (a w zasadzie dwa razy w roku) czuwa nad całością i angażuje swoje siły do przygotowania akcji. To w dużej mierze dzięki niemu akcje się odbywają i przebiegają tak sprawnie. Oczywiście główne podziękowania kierujemy do wszystkich przybywających do naszej remizy celem oddania krwi – bez Was ta akcja nie miałaby sensu!

I już dziś zapraszamy na kolejną akcję, która odbędzie się w 2022 roku.

„Bo miłość to nie są słowa” – podziel się miłością.

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS