Ćwiczenia zgrywające dla jednostek OSP

27 października 2021 r. na terenach starej Cegielni w Lipnicy Wielkiej odbyły się ćwiczenia zgrywające dla jednostek OSP z terenu gminy Korzenna. Tematem ćwiczeń było gaszenie pożarów w trudno dostępnych miejscach. Założeniem było , że z powodu ogniska zapalił się las, a uczestnicy oddalili się w las prawdopodobnie poszkodowani. Okazało się, że poszkodowanych było 5 osób. Pożar został ugaszony dwoma prądami wody. Punkt czerpania wody został zlokalizowany na pobliskim potoku. Poszkodowanym została udzielona Kwalifikowana Pierwsza Pomoc.

W ćwiczeniach udział wzięły jednostki :

-OSP KSRG Korzenna ( GBA STAR)
-OSP KSRG Mogilno ( GBA)
-OSP KSRG Wojnarowa ( GCBA)
-OSP Lipnica Wielka ( GBA)
-OSP Siedlce ( GBA)
-OSP Jasienna ( GBA)
-OSP Janczowa ( GBA)
-OSP Korzenna - Centrum ( GLM)
-SLRr JRG 1 PSP NOWY SĄCZ( Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego)

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS