Łyczana - pożar samochodu osobowego

Pożar samochodu w Łyczanej  - auto spłonęło doszczętnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze dojazdowej do posesji, doszło do zapalenia się samochodu osobowego marki BMW X3. Właściciel widząc płomienie pod samochodem przestawił samochód z dala od zabudowań. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. W chwili przybycia zastępu straży pożarnej cały samochód objęty był pożarem. Bezpośredni dojazd do miejsca zdarzenia był utrudniony. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się pojazd. Zbudowano zasilanie wodne. Po ugaszeniu pojazdu sprawdzono samochód kamerą termowizyjną pod kątem ukrytych zarzewi ognia. Dokonano neutralizacji wyciekłych płynów eksploatacyjnych. Na prośbę właściciela przemieszczono pojazd na pobocze w celu udrożnienia drogi.  Działania strażaków trwały ponad półtorej godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Działania naszego zastępu trwały około półtorej godziny.

SIły i środki:
- zastęp GCBA JRG1 PSP Nowy Sącz
- zastęp GBARt JRg1 PSP Nowy Sącz
- zastęp GBARt MAN OSP Korzenna - KSRG

fot. oraz tekst: źródło: www.gov.pl/web/kmpsp-nowy-sacz/