Trzycierz - zderzenie dwóch samochodów

Bardzo niebezpieczne zdarzenia miało miejsce w miejscowości Trzycierz - 4 osoby zabrane do szpitala.

20 listopada o godzinie 15:38, nasz zastęp został zadysponowany do zdarzenia drogowego, które miało miejsce na drodze powiatowej w miejscowości Trzycierz. W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy, samochód osobowy, którym podróżowało 4 osoby w tym dwoje dzieci oraz samochód dostawczy, którym poruszał się sam kierujący.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia po rozpoznaniu, okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów. Pojazdy znajdowały się w odległości około 400 metrów od siebie. Osoba podróżująca samochodem dostawczym znajdowała się w pojeździe i nie uskarżała się na żadne dolegliwości natomiast osoby podróżujące osobówką były w jednym z domów znajdującym się w sąsiedztwie zdarzenia. Osoby te były przytomne i świadome. W samochodach doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (droga powiatowa przez kilka godzin była zablokowana), udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej osobom biorącym udział w zdarzeniu w szczególności dzieciom, którym m. in.  została przekazana maskotka strażacka oraz udzielono wsparcia psychicznego do momentu przyjazdu ZRM. Dalsze działania strażaków polegały odpięciu klem akumulatora w pojazdach, kierowaniu samochodów na objazdy, oświetleniu terenu działań prowadzonych przez Policję, usunięciu wycieków za pomocą sorbentu oraz posprzątania jezdni z pozostałości powypadkowych.

Działania naszego zastępu trwały około 3 godziny.

Siły i środki:
- zastęp GBARt JRG1 PSP Nowy Sącz
- zastęp GBARt MAN OSP Korzenna - KSRG
- zastęp GBARt OSP Korzenna Centrum
- dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego
- Policja

 

KRWIODAWSTWO

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS