„Stolbud 2009” - ćwiczenia taktyczno - bojowe

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 22 października odbyły się ćwiczenia taktyczno - bojowe na  obiektach „Stolbud Pruszyński” sp. z o.o. W Grybowie Białej Niżnej, gdzie udział brała nasza jednostka OSP KORZENNA.

Ćwiczenia pierwotnie zaplanowane zostały na dzień 15 października br. jednak ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne tj.  intensywne opady śniegu oraz dużą liczbą prowadzonych działań ratowniczych przez jednostki straży pożarnych zostały one przesunięte o tydzień.

Wyglądało to jak mrożąca krew w żyłach akcja. Ale tak naprawdę były to tylko ćwiczenia. Jak informuje nas brygadier Janusz Basiaga, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, założenie było takie, że samochód ciężarowy na terenie grybowskiego Stolbudu wpada w poślizg. Uderza w ścianę hali produkcyjnej. Ciężarówka zaczyna płonąć. Z kabiny nie może o własnych siłach wydostać się kierowca. Trzeba mu, więc szybko pomóc. W tym samym czasie wybucha pożar w innej części firmy, w składzie drewnianych odpadów. W przedsięwzięciu wzięło udział dwadzieścia jeden jednostek straży pożarnej. Wszyscy fajer mani przeżyli.

Zobacz Zdjęcia!

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS