Łyczana - pożar budynku gospodarczego wraz z garażami

Dwa samochody spłonęły w pożarze zabudowań gospodarczych.

22 marca o godzinie 9:59, nasz zastęp został zadysponowany do pożaru, który miał miejsce w miejscowości Łyczana. Ze zgłoszenia wynikało, że pali się budynek gospodarczy wraz z garażami w których znajdują się samochody.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, po rozpoznaniu, ustalono, że pali się budynek gospodarczy wraz z garażami w których znajdują się dwa samochody osobowe. Budynek w całości był objęty ogniem. Konstrukcja dachowa zawaliła się do wewnątrz budynku.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Podano dwa prądy wody, jeden w natarciu na palący się budynek natomiast drugi w obronie na sąsiadującą stodołę. Wnętrze budynku zostało sprawdzone przez strażaków. Następnie zaczęto rozbiórkę spalonych elementów oraz przelaniu ich wodą. Punkt czerpania wody zorganizowano za pomocą hydrantu znajdującego się około 1,5 km od pożaru oraz samochodów pożarniczych które dowoziły wodę do miejsca zdarzenia. Na koniec budynek został jeszcze raz przelany wodą oraz ogrodzony taśmą ostrzegawczą.

Spaleniu uległ budynek gospodarczy, dwa samochody osobowe oraz inny sprzęt rolniczy.

Działania naszego zastępu trwały około  dwie godziny.

Siły i środki:
- zastęp SLRRt JRG1 PSP Nowy Sącz