Niecew- zderzenie dwóch samochodów osobowych

Tragiczny w skutkach wypadek w Niecwi - jedna osoba poniosła śmierć.

18 kwietnia o godzinie 18:41, nasz zastęp został zadysponowany do zdarzenia drogowego, które miało miejsce w miejscowości Niecew na drodze powiatowej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, po rozpoznaniu okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden pojazd znajdował się poza jezdnią na dachu, natomiast drugi na jezdni blokując jeden pas ruchu. Samochodami podróżowali sami kierowcy. Na miejscu była już karetka oraz Policja. Jeden z kierujących opuścił pojazd o własnych siłach i znajdował się na miejscu zdarzenia, natomiast drugi został ewakuowany z pojazdu przez Ratowników Medycznych oraz osoby postronne. W obu pojazdach doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych oraz w jednym również paliwa.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych, odłączeniu klem akumulatora w pojazdach. W calu zabezpieczenia wyciekającego paliwa, została rozwinięta linia gaśnicza. Strażacy rozłożyli parawan zasłaniający ciało osoby, która poniosła śmierć w wypadku. Teren działań został oświetlony. W późniejszej fazie zostały wycięte drzewa w celu dostępu do samochodu oraz wydostaniu go i umieszczeniu na lawecie. Strażacy również zorganizowali objazd oraz kierowali ruchem samochodowym. Uszkodzona barierka mostu przez drugi samochód biorący udział w zdarzeniu została zabezpieczona za pomocą taśmy ostrzegawczej.

Działania naszego zastępu trwały około 3,5 godziny.

Siły i środki:
- zastęp GBARt JRG1 PSP Nowy Sącz