XXIII Pielgrzymka strażaków do Bazyliki Św Małgorzaty

XXIII Pielgrzymka strażaków do Bazyliki Św Małgorzaty w ramach corocznego odpustu Przemienienia Pańskiego odbyła się 31 lipca i przeszła do historii. Zbiórka wszystkich uczestników pielgrzymki jak zwykle była na placu przy ulicy Grybowskiej w dawnej siedzibie JRG nr 1 Nowy Sącz. Skąd po sformowaniu szyku przemaszerowano na płac celebry. Msze świętą w intencji sądeckich strażaków PSP i OSP sprawowali kapelani strażaków tj. wojewódzki bryg.Wladyslaw Kulig oraz powiatowy ks. porucznik WP Marcin Krępa. Oprawę muzyczna zapewniła orkiestra dęta OSP Mogilno. Pododdziały tworzyły kompanie  honorowe KM PSP Nowy Sącz oraz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, w skład której weszli strażacy z Oddziału Miejsko Gminnego ZOSP RP w Starym Sączu. Obecni byli strażacy MDP oraz 50 sztandarów z jednostek OSP calej Sądecczyzny. Pomimo niezbyt optymistycznych prognoz, pogoda była bardzo dobra bo nie padał deszcz i msza święta mogła być sprawowana na ołtarzu polowym. Kolejna pielgrzymka strażaków do Bazyliki Św. Małgorzaty odbędzie się za rok.

fot, tekst - Komenda Miejsca PSP w Nowym Sączu

 

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS