Korzenna - wypadek motocyklisty

Kierowca jednośladu stracił panowanie nad pojazdem i swoją jazdę zakończył w przydrożnym rowie.

22 października o godzinie 12:31, nasz zastęp został zadysponowany do zdarzenia drogowego, które miało miejsce na drodze powiatowej w Korzennej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, po rozpoznaniu, okazało się, że  kierujący skuterem stracił panowanie nad pojazdem i swoją jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Motorowej znajdował się poza jezdnią a kierujący był pod opieką naszego strażaka Ratownika Medycznego, który był w okolicy i zajął się poszkodowanym.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu, odłączeniu akumulatora o pojazdu oraz kierowaniu ruchem wahadłowo.

Po zakończeniu akcji ratowniczej nasi strażacy na prośbę Policji zostali na miejscu w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

Działania naszego zastępu trwały około godziny czasu.

Siły i środki:
- zastęp GBARt JRG1 PSP Nowy Sącz