Nasza MDP w Komendzie PSP w Nowym Sączu

18 marca, nasza MDP wraz z Opiekunami wybrali się na wycieczkę do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Nasi młodzi strażacy wraz ze strażakami z PSP zwiedzili oraz zapoznali się ze sprzętem którym dysponują strażacy zawodowi. W trakcie zwiedzania garaży zostało zorganizowane próbne alarmowanie, które miało na celu pokazać naszej młodzieży od środka jak wygląda wyjazd do zdarzenia. Po kilkunastu sekundach od alarmu próbnego w komendzie PSP rozległ się kolejny raz alarm, który był już prawdziwy i po raz drugi mogliśmy zobaczyć wyjazd do akcji.

Następnie udaliśmy się do stanowiska kierowania, gdzie dyspozytor opowiedział nam o dysponowaniu sił i środków do miejsca zdarzenia.

Z tego miejsca bardzo dziękujemy Strażakom z PSP za mile spędzony czas w ich miejscu pracy. Dziękujemy opiekunom za zorganizowanie wyjazdu oraz dziękujemy naszej młodzieży za poświęcony czas i chęć wzięcia udziału w wyjeździe.

 

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS