Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy w wypadkach komunikacyjnych

 

W dniu 13.11.2009 r. w naszej remizie odyło się szkolenie w zakrezie udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

Co zrobić zanim przyjedzie karetka... jak pomóc ofierze wypadku? Co się stanie, gdy starając się pomóc, złamię poszkodowanemu kręgosłup lub mostek?
W chwili, gdy stajemy się świadkami wypadku, czujemy, że powinniśmy coś zrobić, jakoś pomóc, ale czasami strach jest silniejszy, paraliżujący i to pewnie dlatego pierwszej pomocy udzielamy tylko w 15 wypadkach na 100!!!
Tymczasem, aby uratować komuś życie, wystarczy poznać kilka prostych zasad. Statystyki podają, że w 9 na 10 przypadków pierwszej pomocy udzielamy komuś bliskiemu. To powód, dla którego najbardziej powinniśmy nauczyć się podstawowych zasad ratowania ludzkiego życia.
To dlatego w remizie OSP Korzenna od kilku lat cyklicznie organizuje się wewnętrzne kursu pierwszej pomocy dla strażaków naszej jednostki prowadzone przez Janusza Miczołka, który na co dzień jest ratownikiem medycznym w pogotowiu ratunkowym w Nowym Sączu.

Udział w kursie był dla strażaków OSP Korzenna kolejnym interesującym doświadczeniem,  które zaowocowało zdobyciem nowych umiejętności potrzebnych w akcjach strażackich jak i w prywatnym życiu przez uczestników jak i bogatymi doświadczeniami dla strażaków, wykonujących na co dzień zawody medyczne czy zajmujących się szkoleniami.

Miedzy innymi na takie tematy rozmawialiśmy
 Zabezpieczenie miejsca zdarzenia w wypadkach komunikacyjnych,           
 Ocena stanu poszkodowanego będącego w samochodzie,.
 Ocena stanu poszkodowanego motocyklisty
 Urazy głowy i kręgosłupa,
 Bezpieczne zdejmowanie kasku motocyklisty,
 Wyposażenie apteczki samochodowej,.
 Wstrząs
 Zasady udzielania pierwszej pomocy w wypadkach komunikacyjnych,

Zobacz Zdjęcia!

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS