Mogilno - poszukiwania osoby zaginionej

Tragiczny finał poszukiwania osoby w Mogilnie - liczne siły i środki.

2 maja o godzinie 15:12, nasze dwa zastępy zostały zadysponowane do miejscowości Mogilno, gdzie doszło do zaginięcia osoby. Miejscem koncentracji był parking przy Kościele w Mogilnie. W pierwszej fazie po przedstawieniu aktualnej sytuacji przez Policję, strażacy podzieleni na dwie grupy, tyralierą przeszukali pobliski las.
Następnie po przybyciu na miejsce zdarzenia specjalistycznych grup poszukiwawczych oraz licznych sił Policji oraz GOPR, teren został podzielony na obszary, które były przeszukiwane przez kilkuosobowe grupy wyposażone w nadajniki GPS.

Po około trzech godzinach w lesie, jedna z grup odnalazła osobę zaginioną, u której stwierdzono brak funkcji życiowych.

Działania naszych zastępów trwały około cztery godziny.

Siły i środki :

- SGPR 342[K]73 JRG 2 PSP Nowy Sącz
- GBA 359[K]62 OSP Korzenna- KSRG
- GLMRt 359[K]61 OSP Korzenna-KSRG
- GBA 359[K]63 OSP Mogilno- KSRG
- SLOp 359[K]64 OSP Mogilno- KSRG
- SLGRat 359[K]86 GRS OSP Nowy S
ącz- KSRG
- SLRR 349[K]26 + QUAD OSP Ptaszkowa-KSRG
- GBARt 348[K]38 OSP Siedlce
- GBARt 348[K]35 OSP Korzenna-Centrum
- GLM 348[K]34 OSP Korzenna Centrum
- GOPR + 2x QUAD
- Policja ( Liczne si
ły i środki)

 

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS