Wizyta naszych strażaków u przedszkolaków

Dnia 09.05.2023r nasza jednostka odwiedziła grupę dzieci "Maluszki i Średniaczki Młodsze z Bajki 2" oraz grupę dzieci "Starszaczki i Średniaczki Starsze z Bajki 2 " . Trzecia grupa z Przedszkole Bajka Korzenna gościła w naszej jednostce osobiście . Wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkań strażacy przybliżyli dzieciom, na czym polega ich zawód, oraz jakim sprzętem ratowniczym się posługują. Dzieci dowiedziały się również, że zawód strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na wielu innych działaniach, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Cenną wskazówką była informacja , jak dbać o bezpieczeństwo własne jak i innych osób oraz w jaki sposób unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Oprócz tajników zawodu strażaka, strażacy utrwalili dzieciom numery alarmowe i powiedzieli w jakich okolicznościach można z nich korzystać. Przedszkolaki mogły wejść do wozu , co okazało się największą atrakcją i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji.

Spotkania zakończyły się pamiątkowymi zdjęciami przy wozie strażackim, którego sygnały wywołały zachwyt na buziach dzieci.

Serdecznie dziękujemy Przedszkole Bajka Korzenna za wizytę i zaproszenie.

fot. Przedszkole Bajka Korzenna

 

 

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS