Integracja młodzieży z MDP DHZ Nowa Lubovnia

 

 

20 maja do naszej jednostki zawitali nasi Przyjaciele ze Słowacji. Tym razem na spotkanie integracyjne z naszą MDP przybyli młodzi chłopcy pod opieką opiekunów z zaprzyjaźnionej jednostki DHZ Nowa Lubovnia.

Spotkanie rozpoczęło się od zawodów strzeleckich oraz rzutami lotką do tarczy, które zostały zorganizowane przez Ligę Obrony Kraju z Nowego Sącza. Młodzież rywalizowała ze sobą i po dogrywce najlepsi strzelcy z Polski jak i ze Słowacji zostali nagrodzeni pucharami oraz dyplomami. Medalem za „Zasługi dla Ligi Obrony Kraju” został odznaczony dh Naczelnik Stanisław Wojtarowicz.

Między czasie młodzież posiliła się kiełbaskami z grilla, który został zorganizowany obok naszej remizy.

Kolejny etap integracji miał miejsce na orliku gdzie został rozegrany międzynarodowy mecz w piłkę nożną. Młodzi strażacy grali również w siatkówkę. Zorganizowany został również punkt z fantomami, gdzie można było sobie przypomnieć zasady udzielania pierwszej pomocy. W tym miejscu bardzo dziękujemy naszej koleżance Oli, która przeprowadzała szkolenia.

Po rozgrywkach młodzież wróciła do remizy, gdzie czekała na Nich pizza oraz napoje.

Na koniec Wszyscy sobie podziękowali za super spotkanie.

Do zobaczenia za rok na Słowacji

 

 

 

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS