Kolejne litry krwi polały się w naszej remizie

 

18,90 litrów krwi zebrano podczas kolejnej Akcji Honorowego Oddawania Krwi im. Ks. Artura Babika.

To już szesnasty rok, kiedy organizujemy akcję. W sumie udało się zebrać 649,35 litra krwi

24 września 2023 roku, po raz kolejny OSP Korzenna zorganizowała akcję oddawania krwi. Do remizy między godziną 9:00 a 14:00 przybyło 55 osób, które chciały podzielić się cennym darem – krwią. W ostatecznym rozrachunku krew oddało 42 śmiałków 13 osób z przyczyn zdrowotnych nie mogło tego uczynić.

Jak zawsze, akcja odbywa się przy pomocy firm i zaangażowaniu wielu osób, którym należą się podziękowania. Podziękowania dla Księży, lokalnych mediów tj sądeczanin.info, dts24.pl. Dziękujemy firmie reklamowej Drukarnia Netrium z Nowego Sącza za wydrukowanie plakatów. Dziękujemy panu Józefowi Nika z piekarni „Nika” w Nowym Sączu za poczęstunek, a Paniom za przygotowanie obiadu dla personelu medycznego. Ogromne podziękowania należą się naszemu Komendantowi Stanisławowi Wojtarowiczowi, który każdego roku (a w zasadzie dwa razy w roku) czuwa nad całością i angażuje swoje siły do przygotowania akcji. To w dużej mierze dzięki niemu akcje się odbywają i przebiegają tak sprawnie. Oczywiście główne podziękowania kierujemy do wszystkich przybywających do naszej remizy celem oddania krwi – bez Was ta akcja nie miałaby sensu!

I już dziś zapraszamy na kolejną akcję, która odbędzie się w marcu 2024 roku.

„Bo miłość to nie są słowa” – podziel się miłością.

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS