Ćwiczenia zgrywające dla jednostek z Terenu Gminy Korzenna.


21 Października 2023 roku wybuchł pożar w dawnej fabryce Cegielni w Lipnicy Wielkiej . Ze zgłoszenia wynikało, że w środku hali mogą znajdować się osoby poszkodowane. Takie założenia miały dzisiejsze ćwiczenia zgrywające dla jednostek z Terenu Gminy Korzenna.

Celem ćwiczeń było nabycie praktycznych umiejętności w prowadzeniu działań ratowniczo-gaśniczych podczas pożaru budynków z osobami poszkodowanymi w środku. Przypomnienie i udoskonalenie systemu dostarczania wody metodą przepompowywania oraz tworzenie punktów czerpania wody w ciekach wodnych. Dodatkowym zadaniem dla przybyłych jednostek było udzielenie osobom poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej .

W ćwiczeniach udział wzięły:

OSP Korzenna- KSRG GBARt 359[K]62

OSP Wojnarowa-KSRG GCBARt 359[K]66

OSP Mogilno- KSRG GBA 359[K]63

OSP Siedlce GBARt 348[K]38

OSP Janczowa GBA 348[K]39

OSP Korzenna-Centrum GBARt 348[K] 35

OSP Lipnica Wielka GBA 348[K]30

OSP Jasienna GBA 348[K]37

JRG 1 PSP Nowy Sącz SLRr 340[K]92 ( Naczelnik Wydziału Operacyjno- Szkoleniowego)

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS