Korzenna - samochód wypadł z jezdni

Groźny wypadek w Korzennej - dwie osoby poszkodowane.

3 stycznia o godzinie 14:44, nasz zastęp został zadysponowany  do zdarzenia drogowego, które miało miejsce w Naszej miejscowości na głównej drodze powiatowej w kierunku Nowego Sącza.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia , po rozpoznaniu okazało się, że samochód osobowy wypadł z jezdni i znajdował się w przydrożnym rowie. Samochodem podróżowały dwie osoby, które zostały ranne. Jedna z nich znajdowała się częściowo pod samochodem w przydrożnym rowie. Druga osoba opuściła samochód o własnych siłach i znajdowała się na miejscu zdarzenia.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ( przez dłuższą chwilę droga była całkowicie zamknięta), udzieleniu osobom poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej w tym za pomocą deski ortopedycznej ewakuacji osoby znajdującej się w rowie, do karetki, odłączeniu klem akumulatora w pojeździe, z powodu niejednoznacznej informacji odnośnie ilości uczestników zdarzenia strażacy  przeszukali pobliski teren. W późniejszej fazie strażacy na prośbę Policji wprowadzili ruch wahadłowy, oświetlili teren działania Policji, pomogli przy wyciągnięciu pojazdu z rowu a na koniec umyli jezdnię z błota za pomocą szybkiego natarcia.

Działania naszego zastępu trwały około 4 godziny.

Siły i środki:

 

- GBARt 341[K]21 JRG 1 PSP Nowy Sącz
- SLRRt 341[K]90 JRG 1 PSP Nowy Sącz
- SCRt 341[K]43 JRG 1 PSP Nowy Sącz
- GBARt 359[K]62 OSP Korzenna- KSRG
- GBARt 348[K]35 OSP Korzenna- Centrum
- ZRM - 2x
- Policja - 2x
- Technik Kryminalistyki
- Pomoc drogowa

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS