33 akcja krwiodawstwa w naszej remizie

 

16,20 litrów podczas kolejnej Akcji Honorowego Oddawania Krwi im. Ks. Artura Babika.

To już siedemnasty rok, kiedy organizujemy akcję. W sumie udało się zebrać665,55 litra krwi

14 kwietnia 2024 roku, po raz kolejny OSP Korzenna zorganizowała akcję oddawania krwi. W tym roku nieco inna niż do tej pory, ponieważ ze względu na wysokie stany krwi grup AB+, B+ dzisiejszego dnia te grupy krwi nie zostały pobierane. Do remizy między godziną 9:00 a 14:00 przybyło 47 osób, które chciały podzielić się cennym darem – krwią. W ostatecznym rozrachunku krew oddało 36 śmiałków 11 osób z przyczyn zdrowotnych, ze względu na grupy krwi nie mogło tego uczynić.

Jak zawsze, akcja odbywa się przy pomocy firm i zaangażowaniu wielu osób, którym należą się podziękowania. Podziękowania dla Księży za nagłośnienie akcji honorowego oddawania krwi. Dziękujemy firmie reklamowej Drukarnia Netrium z Nowego Sącza za wydrukowanie plakatów. Dziękujemy panu Józefowi Nika z piekarni „Nika” w Nowym Sączu za poczęstunek, a Paniom za przygotowanie obiadu dla personelu medycznego. Ogromne podziękowania należą się naszemu Komendantowi Stanisławowi Wojtarowiczowi, który każdego roku (a w zasadzie dwa razy w roku) czuwa nad całością i angażuje swoje siły do przygotowania akcji. To w dużej mierze dzięki niemu akcje się odbywają i przebiegają tak sprawnie. Oczywiście główne podziękowania kierujemy do wszystkich przybywających do naszej remizy celem oddania krwi – bez Was ta akcja nie miałaby sensu!

I już dziś zapraszamy na kolejną akcję, która odbędzie się we wrześniu 2024 roku.

„Bo miłość to nie są słowa” – podziel się miłością

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS