90 latOd 90 lat. Jesteśmy gotowi by ruszyć ratować ludzkie życie oraz mienie.

W sobotę 11 maja 2024 roku, nasza jednostka świętowała 90-lecie powstania OSP Korzenna.

Uroczystość rozpoczęła się zbiórką przy remizie i przemarszem do kościoła na Mszę Świętą w intencji strażaków i ich rodzin, podczas której odbyło się uroczyste wprowadzenie pozyskanych przez nas relikwi Św.Floriana. Po Mszy Świętej nasza kompania honorowa udała się wraz z orkiestrą OSP Tęgoborze, Mażoretkami Niepołomic, pocztami sztandarowymi z zaprzyjaźnionych jednostek do figury św. Floriana przy naszej remizie, aby złożyć kwiaty. Następnie udaliśmy się na plac przy amfiteatrze w Korzennej, gdzie rozpoczęły się dalsze uroczystości. Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości, Naczelnika OSP Korzenna dh.Stanisława Wojtarowicza Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr1 w Nowym Sączu bryg. Jackowi Gucwa i przeglądzie pododdziałów, nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt ,której dokonał poczet flagowy w składzie: D-ca pocztu dh. Paweł Kantor, flagowy dh. Przemysław Zając, asysta dh. Marcin Tabaszewski. Po odegraniu Hymnu Polski rozpoczęła się część oficjalna na której przywitano zaproszonych gości. Podczas jubileuszu swoją obecnością zaszczycili nas:

bryg. mgr inż Jacek Gucwa - Dowódca JRG 1 PSP Nowy Sącz

st.bryg. w st.sp.mgr inż Waldemar Kuźma

Adam Wolak - wiceprezes ZOSPRP w Nowym Sączu

Leszek Skowron - Wójt Gminy Korzenna

Radni Gminy Korzenna na czele z przewodniczącym Rady Gminy Korzenna- Wiesławem Kraconiem

Członkowie honorowi OSP Korzenna

Zofia Nika - radna powiatu nowosądeckiego

Kapelan Powiatowy wraz z zaprzyjaźnionymi księżmi

Starościna Nová L'ubovña ze Słowacji

Jano Wojciak - DHZ Nová L'ubovña

Sponsorzy OSP Korzenna oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy

Przedstawiono krótki rys historyczny, którego dokonał Prezes jednostki OSP Korzenna dh. Janusz Szambelan , wręczono medale i wyróżnienia dla zasłużonych druhen i druhów OSP Korzenna. Następnie gratulacje, życzenia i prezenty przekazali zaproszeni goście ,Dziękujemy Firmie Grand - Andrzej Grygiel za podarowanie nam prezentu w postaci sprzętu przeciwpożarowego który poprawi nasze bezpieczeństwo , Dziękujemy również Panu Wójtowi Gminy Korzenna Leszkowi Skowronowi za podarowanie nam Bonu w wysokości 5 tyś zł na sprzęt ratowniczy dziękujemy za docenianie naszego trudu, jakim jest ciągła gotowość do ratowania ludzkiego życia oraz mienia.Na zakończenie części oficjalnej Prezes dh. Janusz Szambelan zaprosił wszystkich na strażacki poczęstunek. Po części oficjalnej nie zabrakło szaleństwa na dmuchańcach, gaszenia pożarów czy pokazów wyposażenia samochodów ratowniczo- gaśniczych Przez chwilę najmłodsi mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy. Na wszystkie dzieci czekały darmowe lody i hot-dogi.

A dla dorosłych od godziny 20 zabawa taneczna do białego rana z zespołem muzycznym, któremu z tego miejsca serdecznie dziękujemy

Swoją obecnością zaszczycił nas również Zespół Regionalny Lipniczaniez Lipnicy Wielkiej

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom bez których nie udałoby się zorganizować takiej uroczystości

Patronatem Honorowym wydarzenia był

Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski

Firma Koral , Barbara i Wawrzyniec Stawiarscy, Małgorzata i Piotr Zielińscy,Dorota i Roman Piechnik, Mirosław i Jolanta Zięcina ,Janina i Marek Szeliga , Antoni Krasiński,Marcin Bulanda, Zofia Nika Firma Grand Andrzej Grygiel , Podmanski namioty, Podziękowania należą się również tajnym sponsorą którzy nie chcieli rozgłosu oraz wszystkim strażakom OSP Korzenna jak i również wszystkim tym którzy świadczyli swoją pomocną dłoń podczas przygotowań jak i jubileuszu. bez was ta uroczystość nie została by zorganizowana .

Dziękujemy mażoretkom z Niepołomic

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS