Szkolenie i ćwiczenia - ciąg dalszy

 

W dniu 27.11.2009 r. w naszej jednostce odbyły się kolejne ćwiczenia w ratownictwie drogowym.

Około godziny 18.30 nieopodal naszej remizy doszło do wypadku drogowego. Zderzyły się sie dwa samochody osobowe. Po przyjechaniu na miejsce naszych strażaków okazało się że w jednym z samochodów znajdują się dwie osoby poszkodowane (małżeństwo). Kobieta która kierowała samochodem była nieprzytomna, pasażer przytomny ze złamaną ręką w szoku. Po sprawdzeniu drugiego samochodu stwierdzono że nie ma nikogo w samochodzie, dlatego od razu zaczęły się poszukiwania osób z tego auta. Między czasie udzielano pierwszej pomocy poszkodowanym w pierwszym samochodzie. Osoba nieprzytomna została wyciągnięta z samochodu za pomocą deski ortopedycznej, udzielono jej pierwszej pomocy przed przyjazdem karetki. Drugiej osobie usztywniono rękę i cały czas udzielano wsparcia psychicznego. Po chwili jeden ze strażaków odnalazł kierowcę drugiego samochodu który leżał za budynkiem przytomny z bólem brzucha. Strażacy w prawidłowej pozycji przenieśli w bezpieczne miejsce oczekując na przyjazd karetki.


To tylko ćwiczenia, które kolejny raz są doskonałą lekcją z ratowania ludzkiego życia w wypadkach drogowych. Po symulacji w remizie odbyła się dyskusja, omówienie i podsumowanie ćwiczeń. Kolejny raz nasi druhowie uczą się ratowania życia bliźniemu, jest to najlepszy sposób na nabywanie i doskonalenie umiejętności w takich sytuacjach, a te umiejętności jak doskonale wiemy mogą się nam przydać w codziennym życiu nie tylko podczas działań strażackich.

Kolejne szkolenie i ćwiczenia już niebawem …

Zobacz Zdjęcia!

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS