Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (eliminacje gminne)

W dniu 13. 03. 2010 r. odbyły się Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: "Młodzież zapobiega pożarom". Turniej ten odbył się w remizie OSP w Siedlcach. W turnieju udział wzieła młodzież z Lipnicy Wielkiej, Mogilna i Korzennej.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy propagowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Wzięła w nim udział młodzież w trzech kategoriach wiekowych:

I Szkoła podstawowa
II Gimnazjum
II Szkoły ponadgimnazjalne

Zadaniem młodzieży było rozwiązanie "testu wyboru" składającego się z pytań m.in.:
- bezpieczeństwo przeciw pożarowe
- udzielanie pierwszej pomocy
- historia pożarnictwa
- przepisy ruchu drogowego

Kolejność zajętych miejsc w poszczególnych grupach była następująca:
GR. I Szkoła podstawowa:
1. Dominika Kubisz (MDP Korzenna)
2. Magdalena Kasprzyk (MDP Korzenna)
3. Tomasz Dźwigniewski (MDP Korzenna)

GR. II Gimnazjum:
1. Dawid Ogorzałek (MDP Mogilno)
2. Mateusz Kasprzyk (OSP Korzenna)
3. Kamil Kuzera (OSP Korzenna)

GR. III Szkoła ponadgimnazjalna:
1. Kinga Nikiel (OSP Korzenna)
2. Jakub Jasiński (OSP Mogilno)
3. Ela Klimek (OSP Korzenna)

Dwa pierwsze miejsca z każdej grupy wiekowej zakfalikowały się do eliminacji powiatowych, które odbędą się 7 kwietnia w Moszczenicy Niżnej.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom za udział w turnieju, a najlepsi z każdej grupy dostli nagrony rzeczowe.

Mamy nadzieje, że udział w tym turnieju przyczynił się do lepszego poznania przepisów przeciw pożarowych.
Szczególne podziękowania dla druha Janusza Miczołka i Marcina Śpiewaka, którzy przygotowywali młodzież do udziału w zawodach.

Już teraz zapraszamy do udziału w turnieju za rok !

Organizator:
Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Korzennej.
Turniej mógł odbyć się równiesz dzięki wsparciu sponsorów, którzy ufundowali część nagród, a także mały poczęstunek dla uczestników.

Sponsorzy:

- Starostwo Powiatowe (Mieczysław Kiebasa, Waldemar Olszyński)
- Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego
- Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Korzennej
- Firma "STAW-PLAST" (Janusz Stawiarski)
- Piekarnia "Dworska" (Andrzej Zięcina)
- Piekarnia "Nika" (Józef Nika)
- Gminna Spółdzielnia "SCH" w Korzennaj

Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy!

Zobacz Zdjęcia!