VI Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę !!!

W nocy z piątku na sobotę (23/24 kwietnia) wyruszyliśmy do Częstochowy, aby wziąć udział w VI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków na Jasną Górę, która jest od zawsze okazją do podziękowań Pani Jasnogórskiej za opiekę oraz do złożenia Jej hołdu. Razem z nami trud pielgrzymowania podjęli członkowie naszych rodzin oraz druhowie z sąsiednich jednostek.

Szczęśliwie około godziny 4:30 dotarliśmy na parking przed Sanktuarium. Po krótkiej toalecie i śniadaniu udaliśmy się przed Cudowny Obraz, aby uczestniczyć w Jego odsłonięciu oraz w porannej Mszy Świętej.

Kilka godzin po Eucharystii byliśmy umówieni z Ojcem Janem Golonką (paulinem pochodzącym z naszej gminy). Spotkanie to, jak zawsze pozwoliło nam odkryć coś nowego w tym wspaniałym miejscu. Ojciec Jan zrobił dla nas wyjątek i zaprowadził nas do Biblioteki Jasnogórskiej, gdzie pielgrzymi zazwyczaj nie mają wstępu. Miejsce to zrobiło na nas szczególne wrażenie, głównie księga gości, w której można znaleźć wpisy między innymi Józefa Piłsudskiego oraz królów Polski. Zaszczytem dla nas była możliwość złożenia swoich podpisów w tejże księdze. Było to bardzo głębokie przeżycie i zostanie w naszej pamięci jako moment, w którym wpisujemy się na karty historii naszego kraju.

Po tym fascynującym i pełnym wrażeń spotkaniu udaliśmy się na Błonia Jasnogórskie, gdzie o godzinie 12:00 wraz ze strażakami z całej Polski i ich rodzinami uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź – metropolita gdański. On również wygłosił do nas kazanie.

Po zakończeniu Liturgii wróciliśmy do autokarów, aby napełnieni radością i „energią” płynącą z wizyty u Pani Jasnogórskiej powrócić do domów.

Zobacz Zdjęcia!