OSP Korzenna na akcji w Świniarach pod Bochnią !!!

Całonocna akcja 56 druhów z powiatu nowosądeckiego, w tym trzech z naszej jednostki w miejscowości Świniary pod Bochnią.

Dnia 20 maja nasi druhowie zostali zadysponowani do miejscowości Świniary pod Bochnią. O godz. 20.00 trzech druhów z naszej jednostki udało się do Nowego Sącza na Jednostkę Ratoniczo-Gaśniczą nr 1. Na placu koszar odbyła się odprawa 56 druhów, którzy o godz. 21.00 autokarem wyjechali w kierunku Bochni. Przed godz. 23.00 autokar dojechał do Niepołomic z których eskortowano autokar na miejsce do miejscowości Świniary. Około godz. 24.00 druhowie udali się pieszo (ok. 4 km) na miejsce, gdzie znajdowała się hałda z piaskiem i workami. Od tego momentu strażacy napełniali worki piaskiem po czym worki ładowane były na amfibie wojskową i przewożone do miejsca gdzie przerwało wał w miejscowej rzece. Druhowie pracowali od północy do godzin porannych non stop z krótkimi przerwami. Napełniono i przewieziono na prawdę bardzo dużo worków z piaskiem. Około godz. 6.00 dowódca akcji z JRG Bochnia zadecydował o zakończeniu działań. Wyczerpani druhowie po powrocie do autokaru udali się do koszar JRG w Bochni, gdzie zjedli ciepły posiłek. O godz. 10.00 autokar z dzielnymi strażakami wrócili do koszar JRG 1 w Nowym Sączu, gdzie nastąpiła odprawa i wszyscy druhowie wrócili do swoich jednostek.
Na tym zakończyły się całonocne działania pod Bochnią .

Druhowie biorący udział w akcji pod Bochnią z OSP Korzenna:

Jarosław Bieniek, Mateusz Klimek, Przemysław Zając

W działaniach udział brali:

- 56 druhów z powiatu nowosądeckiego (OSP i PSP)
- Wojsko Polskie (amfibia)
- Druhowie z PSP JRG Bochnia
- inne jednostki OSP z terenu Bochni

Czas trwania działań:

wyjazd:
20 maja godz. 20.00
przyjazd:
21 maja godz. 10.25

Zobacz Zdjęcia!
Zobacz reportaż w "tv-ns" z powrotu do koszar!