Fałszywy alarm o pożarze budynku gospodarczego w Korzennej!!!

W dniu 01. 08. 2010 r. w nocy nasza jednostka została powiadomiona o pożarze w Korzennej.
Około godziny 3.00 w Korzennej zawyła syrena alarmowa. Zgłoszenie brzmiało tak: "Prawdopodobnie pali się budynek gospodarczy koło szkoły w korzennej". Nasi strażacy gdy przybyli w okolice szkoły nie widzieli ani ognia ani zadymienia w tej części Korzennej. Zaczęto więc szukać pożaru. Po kilku minutach do naszego zastępu dołączyli jeszcze dwoma zastępami druhowie z JRG 1 PSP w Nowym Sączu. Przejechawszy wzdłuż i wszerz Korzenną pożaru nie znaleziono wiec dowódca z Nowego Sącza zarządził powrót do bazy.

Taka sytuacja to tak zwany - alarm fałszywy

Regułka:
ALARM FAŁSZYWY - jest to wezwania podmiotów systemu lub innych jednostek ochrony przeciwpożarowej do zdarzenia, które faktycznie nie miało miejsca lub zaistniało, lecz nie wymagało podjęcia działań ratowniczych.

Za złośliwe wezwanie straży pożarnej po ustaleniu jego tożsamości zgłaszający może oczekiwać odpowiedzialności karnej.

 

Skład naszego zastępu:

Wojtarowicz Stanisław, Kasprzyk Józef, Bajorek Bartosz, Zając Przemysław, Bieniek Jarosław

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS