Pożar budynku mieszkalnego w Lipnicy Wielkiej!!!

W dniu 01. 08. 2010 r. nasi strażacy zostali wezwani do Lipnicy Wielkiej.

Ok godz. 20.00 nasi strażacy zostali zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego w Lipnicy Wielkiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia jako pierwszy zastęp przystąpiono do działań. Działania polegały na rozwinięciu jednej linii gaśniczej. Jak się okazało ognia nie było wiec nie było potrzeby gaszenia wodą. Prawdopodobnie przyczyną pożaru było zapalenie się lodówki, którą jeszcze przed przybyciem jednostek straży pożarnej wyrzucono na zewnątrz budynku. Ogień, który zajął część łazienki ugasili też domownicy przy pomocy sąsiadów. Nasi strażacy pomogli w wyciągnięciu na zewnątrz budynku kilku przedmiotów, które objął ogień. Po przybyciu zastępów z Nowego Sącza sprawdzono dokładnie czy nie ma zagrożenia ponownym zapaleniem się budynku, po czym użyto oddymiacza, by w szybki sposób pozbyć się dymu znajdującego się wewnątrz budynku.

W akcji udział brały:

- jeden zastęp OSP Korzenna GBA
- zastęp OSP Lipnica Wielka
- zastęp OSP Wojnarowa
- dwa zastępy JRG 1 PSP w Nowym Sączu
- policja

Skład naszego zastępu:

Józef Kasprzyk, Krzysztof Wojtarowicz, Janusz Szambelan, Dominik Wojtarowicz, Jakub Grochot, Bartłomiej Bajorek, Dominik Kasprzyk, Dariusz Bielak, Mateusz Klimek

Zobacz Zdjęcia!

 

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS