Pożar opuszczonego budynku mieszkalnego w Bukowcu!!!

W dniu 02. 08. 2010 r. w nocy palił się budynek w Bukowcu.

W nocy około godziny 2.00 nasza jednostka została zadysponowana do miejscowości Bukowiec, gdzie palił się budynek mieszkalny opuszczony. Nasi strażacy jak zawsze pojawili się na miejscu jedni z pierwszych (OSP Bukowiec na miejscu). Po przybyciu na miejsce pożaru okazało się że pali się cały budynek drewniany, który widziany był już z dużej odległości. Szybko rozwinięto dwie linie gaśnicze i przystąpiono do gaszenia płomieni. Po kilku minutach dojeżdżały kolejne zastępy strażackie OSP jak i PSP z Nowego Sącza. Działania Strażaków polegały głównie na gaszeniu płomieni do tego stopnia, aż dowódca akcji stwierdzi, że pożar został ugaszony. Przez prawie trzy godziny polewano budynek, aż w końcu można było zakończyć działania. Między czasie rozłożono agregat prądotwórczy z najaśnicami aby oświetlić miejsce działania strażaków. Na miejsce akcji zadysponowana została także cysterna z wodą z JRG1 PSP, gdyż w pobliżu nie było żadnego miejsca z którego można by było uzupełniać zapasy wody w samochodach gaśniczych.

W akcji udział brały:

- jeden zastęp OSP Korzenna
- zastęp OSP Lipnica Wielka
- zastęp OSP Bukowiec
- dwa zastępy JRG1 PSP w Nowym Sączu
- samochód cysterna z JRG1 PSP w Nowym Sączu

Skład naszego zastępu:

Wojtarowicz Stanisław, Wojtarowicz Krzysztof, Bieniek Jarosław, Szambelan Janusz, Bielak Dariusz

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS