Uroczyste poświęcenie samochodu GLM Lublin !!!

W tym roku Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny miała szczególne znaczenie dla druhów z naszych szeregów. 15 sierpnia po Mszy Świętej koncelebrowanej przez abpa Juliusza Janusza odbyło się poświęcenie nowego wozu strażackiego OSP Korzenna, który to został nabyty (już w marcu!) dzięki hojności sponsorów (tj. Pan Józef Mokrzycki, Pan Jerzy Olchawski) oraz dzięki uporowi i wytrwałości władz naszej jednostki. Samochód poświęcił członek honorowy OSP Korzenna, Nuncjusz Apostolski na Węgrzech Arcybiskup Juliusz Janusz wraz z Księdzem Proboszczem naszej parafii. Podczas tej skromnej uroczystości kilku druhów z naszej jednostki zostało odznaczonych. Wręczono Srebrne oraz Brązowe Medale Za Zasługi dla Pożarnictwa, jak również odznaki Strażak Wzorowy. Dekorowania medalami dokonał Vice Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego w Nowym Sączu dh Zygmunt Paruch w asyście Sekretarza OSP Korzenna dha Pawła Kantora. Wśród wyróżnionych Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa był zasłużony Honorowy Członek naszych szeregów ks. Stanisław Gancarz - proboszcz parafii Korzenna.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do nabycia nowego samochodu. Tj. sponsorom oraz mieszkańcom, którzy wsparli ten cel podczas corocznej akcji rozprowadzania kalendarzy przez naszą jednostkę. Podziękowania składamy również na ręce pana Tadeusza Nogaja z firmy Agro-Star z Kalisza, który to dostosował samochód ciężarowy do celów specjalistycznych (tj. pożarniczych) oraz pokrył koszta związane z przeróbkami i transportem z Kalisza do Korzennej.

 

Niech święty Florian ma w opiece wszystkich darczyńców naszej jednostki!

Zobacz Zdjęcia!

 

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS