Korzenna - Zderzenie dwóch samochodów dostawczych!!!

W dniu 22 grudnia o godzinie 7.17 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego kilometr od naszej remizy.

Po przybycie na miejsce zdarzenia w okolice stadionu sportowego w Korzennej okazało się, że na łuku drogi znajdują się dwa rozbite pojazdy. Na miejscu zdarzenia znajdował się już zespół pogotowia ratunkowego, który zabrała dwie osoby poszkodowane do szpitala (osoby te były przytomne). W miejscu wypadku na jezdni panowały bardzo złe warunki drogowe- była tzw. szklanka.

Działania naszych strażaków polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zabezpieczeniu terenu wypadku oraz wstrzymano ruch dla samochodów do momentu przyjazdu policji.

Po kilkunastu minutach na miejsce zdarzenia przybyła policja oraz zastęp JRG1 PSP Nowy Sącz. Po decyzji ze strony policji do momentu usunięcia pojazdów z jezdni samochody przepuszczano wahadłowo.

Po  zakończeniu działań nasz zastęp powrócił do bazy.

Czas trwania akcji:

wyjazd: 7.17
przyjazd: 8.50

W acji udział brały:

• zastęp GBA OSP Korzenna
  • zastęp GLM JRG1 PSP Nowy Sącz
  • zespół Pogotowia Ratunkowego
  • Policja

Skład naszego zastępu GBA:

Janusz Miczołek, Janusz Szambelan, Przemysław Zając, Szczepan Stawiarski, Bartosz Bajorek, Tomasz Żuchowicz, Jan Baran, Dariusz Bielak

Zobacz Zdjęcia !