Łęka - dwa pojazdy poza jezdnią (pomoc w wyciągnięciu) !!!

Wyjazd do miejscowości Łęka w celu wyciągnięcia samochodu osobowego, który zawisł nad skarpą.

W dniu 23 stycznia w godzinach popołudniowych nasza jednostka została zadysponowana do miejscowości Łęka, gdzie jak brzmiało zgłoszenie samochód osobowy zawisł nad skarpą a kierowca znajduje się w samochodzie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zgłoszenie potwierdziło się. Natychmiast wstrzymano ruch na drodze w obu kierunkach, i zaczęto próbę, najpierw zabezpieczenia pojazdu przed stoczeniem się w dół a później wyciągnięcie na bezpieczny teren. Między czasie na miejsce zdarzenia przybył zastęp samochodem technicznym z JRG1 PSP Nowy Sącz. Działając wspólnie ze strażakami z Nowego Sącza przy pomocy naszego samochodu GBA oraz liny stalowej wyciągnięto samochód na jezdnie.

Po tych działaniach udano się 50 metrów dalej, gdzie w rowie znajdował się drugi samochód osobowy. Jego w szybki i bezproblemowy sposób wyciągnięto na jezdnię.

Przyczyną obydwóch zdarzeń najprawdopodobniej była śliska nawierzchnia jezdni, która była pokryta świeżym śniegiem, który w tym czasie padał bardzo intensywnie, a także nie dostosowanie prędkości jazdy pojazdów do panujących w tym czasie warunków drogowych. Dokładną przyczynę obydwu zdarzeń ustali Policja.

Czas trwania akcji:

wyjazd: 14.30
przyjazd: 15.30

W akcji udział brały:

- zastęp GBA OSP Korzenna
- zastęp SCRt Renault Kerax 420.34 JRG1 PSP Nowy Sącz
- Policja

Skład naszego zastępu GBA:

Stanisław Wojtarowicz, Wojciech Wojtarowicz, Janusz Szambelan, Jarosław Bieniek, Jakub Grochot, Dariusz Bielak, Józef Kasprzyk, Przemysław Zając, Marcin Śpiewak

Zobacz Zdjęcia!