Posadowa Mogilska - pożar suchej trawy !!!

W dniu 31 marca kolejny raz nasza jednostka wyjeżdża do pożaru suchej trawy.

Tym razem nasi druhowie zadysponowani zostali do miejscowości Posadowa Mogilska by gasić płonące trawy. Po przybyciu do Posadowej dwoma zastępami strażackimi okazało się, że trzeba zostawić samochody w odległości ok. 2 km z powodu braku jakiejkolwiek drogi i pieszo dojść na miejsce. Nasi druhowie zabrali łopaty linkę oraz wiadro, które potrzebne było do ugaszenia ognia. Na miejscu trawę szybko ugaszono ale jak się okazało tliło się drzewo, do którego ugaszenia niezbędna była woda. Przez to, iż samochód  GBA znajdował się w dużej odległości od ognia nie było możliwości pobrać wody z niego. Na całe szczęście przy płonącym drzewie znajdowała się studnia, z której za pomocą linki i wiadra pobierano wodę, która pomogła w ugaszeniu ognia.