Wizyta MDP w JRG1 PSP w Nowym Sączu!

W sobotnie przedpołudnie nasi najmłodsi druhowie udali się do Nowego Sącza!

Tydzień po egzaminie na członka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, zarząd OSP Korzenna w nagrodę (za zdanie egzaminu) dla najmłodszych druhów naszej OSP zorganizował wycieczkę do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Nasi druhowie mogli zobaczyć wozy strażackie oraz sprzęt jakim dysponują Strażacy z Nowego Sącza oraz samych prawdziwych strażaków zawodowców. Zwiedzili, też pomieszczenie gdzie mieści się powiatowe centrum dowodzenia. Na koniec chyba największą frajde dla dzieci zrobiła rura po której zawodowcy zjeżdżają z wyższych pięter aby nie tracić czasu na zbieganie po schodach. Dziękujemy Strażakowi z PSP, który zademonstrował zjazd, który dzieciom bardzo się spodobał.

Po powrocie do remizy w Korzennej druhowie otrzymali legitymacji MDP.

Zobacz Zdjęcia!