Pogrzeb Juliana Wojtarowicza !!!

Dnia 21 Maja pożegnaliśmy druha Juliana Wojtarowicza!

Piękny pogrzeb w scenerii burzowej pogody, z udziałem strażaków z OSP Korzenna ale i również innych jednostek z naszej gminy i z poza niej, tłumy ludzi biorących udział w pogrzebie oraz bardzo ciepłe i wzruszające słowa wygłoszone przez Księży podczas Mszy pogrzebowej. Tak wyglądał pogrzeb Śp. Juliana Wojtarowicza.

"...Był dobrym człowiekiem, pamiętam jak w ostatnim czasie szedł na Mszę Św. i spotkaliśmy się przed kościołem, wspominał jak to na wieży wiercili dziury, Śp. Julian nigdy nie odmówił pomocy, bardzo dużo zrobił dla kościoła, jeżeli nie mógł to zawsze powtarzał, niech Ksiądz poprosi moich synów oni na pewno pomogą. Jako strażak pełnił swoją funkcję do końca..." - powiedział Ks. Proboszcz.

"...Pamiętam jak jeszcze nie tak dawno bo końcem tamtego roku zawyła syrena w remizie, gdy przybiegłem na miejsce nie było nikogo więc pobiegłem po klucze do Wojtarowicza, dobiegłem do Urzędu Gminy i spotkałem Śp. Juliana, który pomimo swojego wieku też biegł właśnie z kluczami do remizy..." - wspominał jeden z strażaków naszej OSP.

Strażakiem był sam ale i zawsze był otoczony strażakami. Jego synowie, wnuki i wnuczki są druhami OSP, można powiedzieć iż był głową strażackiej rodziny. Dlatego też druhowie byli przy nim do końca niosąc jego ciało w trumnie, idąc w szyku, niosąc sztandar, chowając trumnę w grobie przy dźwięku syreny alarmowej, na to Śp. Julian Wojtarowicz zasłużył.
Śp. Julian miał 76 lat, był jednym z najstarszych druhów OSP Korzenna. Dołączył do grona swoich kolegów strażaków w niebie.

Cześć Jego pamięci !
OSP Korzenna

Zobacz zdjęcia z pogrzebu!